2023 Renault Broadway Türkiye’de satışa çıkacak! İşte fiyatı

Renault’un efsane modeli Broadway yıllar sonra tekrardan yollara çıkmaya hazırlanıyor. Peki 2023 yılında yollarda olması beklenen modelin Türkiye fiyatı ne olacak? İşte detaylar.

2023 Renault Broadway Türkiye’de satışa çıkacak! İşte fiyatı

2022 otomobil pazarı için önemli bir yıl olacak. Çünkü birçok markanın bu sene içerisinde elektrikli otomobillere geçiş sürecini büyük ölçüde tamamlaması bekleniyor.

Türkiye’de bir döneme damga vuran modellerden birisi de Broadway olmuştu. Özellikle Şahin ve Doğan’ın popüler olduğu dönemde Broadway farklı çizgisiyle ön plana çıkmıştı.

Ülkemizde uzun yıllardan beri aktif olarak hizmet veren Renault’un en çok tutan modellerinden biri olan Broadway, 2023’te yani önümüzdeki yıl tekrardan yollara çıkmaya hazırlanıyor.

Bilmeyenler için ufak bir hatırlatmada bulunalım. İlk defa 1981 yılında üretilen Broadway Avrupa’da daha çok Renault 9 ismiyle biliniyor. Nitekim Broadway de Renault 9 varyantlarından biri. Broadway’in yanı sıra Fairway ve Spring modelleri de mevcuttu. Fakat bunlar o kadar da tutmadı.

1982 yılında Avrupa’da yılın otomobili ödülünü alan Renault 9, 2000 yılına kadar aktif olarak üretimde kaldı. 2000 yılında ise üretim bandından kaldırıldı.

Şimdi ise tam 22 yıl aradan sonra Broadway tekrardan yollara çıkmaya hazırlanıyor. En azından iddialar bu yönde.

Fransa kaynaklı bazı söylentilere göre Renault, dışarıdan Taliant ile hemen hemen aynı görünüme sahip bir elektrikli model üzerinde çalışıyor. Bu elektrikli modelin giriş seviyesinde bir fiyatla satışa çıkacağı belirtiliyor.

Renault bu modelin ismini ise Broadway koymayı planlıyor. Yani elektrikli Taliant yerine Broadway isminde karar kılınmış durumda.

Otomobilin hali hazırda Zoe’nin satıldığı pazarlarda satışa sunulacağı ve fiyatının da Zoe ile paralel bir çizgide olacağı belirtiliyor.

Hali hazırda Zoe’nin Türkiye’de 809 bin TL’den satıldığını hesaba katarsak, Broadway’in de benzer bir etiketle gelmesini bekleyebiliriz. Elbette dip not olarak henüz Renault cephesinden resmi bir açıklamanın gelmediğini de belirtelim.