Ayhancan Güven Porsche 2020 Genç Sürücüsü Seçildi

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Toto ve Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) desteğinde 3 sezondur ülkemizi Dünya pistlerinde başarıyla temsil eden gururumuz, 21 yaşındaki milli sporcumuz Ayhancan Güven, Porsche'nin 2020 genç sürücüsü olarak seçildi.

Ayhancan Güven Porsche 2020 Genç Sürücüsü Seçildi

Portekiz'de 3 gün süren kampta, Dünya genelinden 25 yaştan 12 aday arasından Güven, 2020 sezonunda Porsche Mobil 1 Supercup'ta şampiyonluk mücadelesi verecek. Güven, ayrıca 'pistlerde yarışan fabrika destekli ilk Türk pilot' olarak da, adını bir kez daha otomobil sporları tarihine yazdırmış oldu.

2018 sezonunda Benelüks ve Fransa serilerini şampiyon olarak tamamlayan ve 2019 sezonunda da Fransa şampiyonunu tekrarlarken, ilk sezonunda Süper Kupası ikincisi ve çaylak şampiyonu olmayı başaran genç temsilcimiz "Burada olmak bir hayaldi, uzun ve yoğun bir çalışmanın içindir Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu'na, bu sürecite hep yanımda olan aileme, lütfen herkese sonsuz teşekkür ederim. " açıklamasını yaptı.