MERCEDES E SERİSİNDE 1.6 DİZEL MOTOR DÖNEMİ

Kısa süre içerisinde Türkiye pazarın'daki yerini alacak olan yeni dizel motor seçeneği ile , Mercedes E- Serisi standartlarını ekonomi ile buluşturuyor.

MERCEDES E SERİSİNDE  1.6 DİZEL MOTOR DÖNEMİ

Mercedes E-Serisi Türkiye pazarındaki kullanıcılar için dikkat çekici bir üniteye kavuşuyor.
Markasının “Aklın başyapıtı” olarak tanımlandığı E-Serisi, sahip olduğu teknolojik yenilikler ve konfor dinamiklerinin yanında 1,6 litrelik yeni dizel motor ve otomatik şanzıman seçeneği ile ülkemizde satışa sunulacak.
“Exclusive ve AMG olmak üzere iki farklı donanım paketi ile Türkiye pazarına sunulacağı
açıklanan E 200 d modeli için çok fazla beklememiz de gerekmeyecek. Ocak 2020 itibarıyla satış noktalarındaki yerini alması beklenen versiyon için açıklanan başlangıç fiyatı ise 491.700 TL olarak karşımıza çıkıyor. 9 ileri değerli otomatik şanzımanla kombin edilen makinenin performans verileri de ekonomi bazlı düşünüldüğünde beklentileri karşılayacak seviyede. 160 beygir güç ve 360 Nm tork üreten motor, E-Serisi’nin 0’dan 100’e 8,4 saniyede taşırken maksimumda 226 km/s hıza kadar çıkarabiliyor. Mercedes’in bu kombinasyon için paylaştığı fabrika çıkış tüketim verisi ise 100 kilometre için 4,2 ile 4,7 litre aralığında. Motorda Start/Stop özelliğinin de standart olarak geldiğini de belirtmeden geçmeyelim