Yenilenmiş Peugeot 3008 ve 5008 ile ilk deneyim

Fransız markası son zamanlarda müşterilerin zevklerine uygun hale geldi. Sunduğu iki büyük SUV şimdi modernizasyondan geçti ve Çek Cumhuriyeti'nde zaten mevcut.

Yenilenmiş Peugeot 3008 ve 5008 ile ilk deneyim

Çerçevesiz bir radyatör ızgarası ile karakterize edilen yeni tip yay, Peugeot 3008 ve 5008'in yeni versiyonlarıyla karşılaştığında herkesin fark edeceği ilk şey.

Her iki modelde de yeni olan diğer siyah dekorlar ve arka farlardır. Üç boyutlu aslan pençeleri şeklindedirler ve şeffaf dumanlı camla kaplıdırlar.

Açıklamalı fotoğraf galerimizde moderasyondan sonra her iki aracı da ayrıntılı olarak görüntüleyebilirsiniz.

 

İki arabadan daha küçük olanında bile, artık bir dijital gösterge paneline ve daha büyük bir merkezi dokunmatik ekrana sahip olabilirsiniz. On inçlik bir köşegenine sahiptir. Bunların altında, basıldığında önemli işlevlere (navigasyon, radyo, klima veya araba parametre ayarları gibi) doğrudan erişim sağlayan yedi tuş vardır.

İçten yanmalı motora ve otomatik şanzımana sahip otomobiller için standart, artık aynı zamanda bir sürüş modu seçicidir. Eco, Normal veya Sport seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.

1.2 üç silindirli benzinli motora (130 beygir gücü), 1.6 benzinli motora (180 hp) ve 1.5 turbo motora (130 hp) ek olarak, güç aktarma organları arasında plug-in hibrit sistemin iki güç çeşidi de vardır. arabaya takılır. Daha zayıf olanı 225 beygir gücü ve sadece önden çekiş sağlar , daha güçlü olanı 300 beygir gücü ve dört tekerlekten çekiş sunar.

Prag'ın yollarında kabaca yirmi kilometrelik bir pistte sürdüğüm bu arabaydı. Kış koşullarında, yüksek voltajlı bir bataryanın tek bir şarjı ile sadece elektrikle 30 ila 40 kilometre arasında gidilebilecek Elektrik de denediğim içten yanmalı bir motorla üretilebilir. Birkaç kilometre içinde, menzili kalan sekiz elektrikten yirmi kilometreye çıkardım  Bununla birlikte, bir şekilde ekolojik değildir. Benzin tüketimi daha sonra ortalama olarak yüz kilometrede on litre sınırına yükseldi.

Elektrifikasyon geldi…

İki motor, bir çekiş aküsü ve düzensiz şehir yollarında gerekli diğer birçok aksesuarla yüklü araç, şasisinin esnekliği ile hoş bir sürpriz yaptı. Bu aynı zamanda çok kollu arka süspansiyonun takılmasından kaynaklanmaktadır.

3008'in modernize edilmiş versiyonu için fiyat listesi şimdi 562.000 CZK'dan başlıyor. Karşılığında müşteri 1.2 benzinli motora ve 130 beygir gücüne sahip, altı ileri manuel şanzımanlı ve çok iyi ekipmanlı bir araba alıyor Örneğin, çift bölgeli klima, ses sistemi, alaşım jantlar, arka park asistanı, hız sabitleyici ve trafik işareti okuma sistemi .

Plug-in hibrit versiyonun maliyeti en az 1.005.000 CZK'dır.

Ayrıca modernize edilmiş bir model 5008 sürdüm. Bu durumda, 160 beygir gücüne sahip dört silindirli benzinli motora ve otomatik sekiz vitesli şanzımana sahip bir versiyondu. Bu birim, koltuklarını bulan yedi yolcunun tümünü taşımak için yeterli güce sahiptir.

İç mekanın değişkenliği, bu arabanın çok güçlü bir silahıdır. İkinci sırada üç ayrı koltuk var. Her biri boyuna yönde hareket ettirilebilir, sırtlığın eğimi ayarlanabilir veya tamamen eğilebilir. Altıncı ve yedinci koltuklar yere doğru katlanır. Onlara biniş yapmak yetişkinler için kolay bir iş değildir, ancak esnek küçük çocuklar bunu kesinlikle şakacı bir şekilde yapabileceklerdir.

Bahsedilen dört silindire ek olarak, arabayı sürmek için üç silindirli 1.2 (yüz otuz at) veya 1.5 ve 2.0 dizel seçmek de mümkündür. Bunlardan daha büyük olanı ayrıca kullanım için 180 ata kadar sunacak. 

Bu araba için bir plug-in hibrid sürücü mevcut değil. Takıldığında, üçüncü koltuk sırası için yer kalmayacaktır. Fiyat listesi, 3008 modelinin temel versiyonu için mevcut olanla aynı motorla 660.000 seviyesinden başlıyor Ekipman aynı.

Önümüzdeki haftalarda, her iki otomobili de klasik haftalık editoryal teste tabi tutulacak ve gelişmeleri buradan bildireceğiz...

Bu Haber İçin Tepkiniz Nedir ?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0
oto bülten oto haber sitesi

Bu web sitesi size en iyi hizmeti sunabilmek için çerez kullanıyor. Bu bilgi ekranını kapatarak ya da aşağı inerek çerez kullanımına onay vermiş olursunuz. Daha fazla bilgi